כאשר הכלכלה נפתחת מחדש בעקבות עומק משבר ה- COVID-19, סביר להניח שהבנייה הולכת לפרוח בהרבה מאוד אזורים. אז איפה פורחת הבנייה ברחבי ארצות הברית?

מהו בום בנייה?
תנופת בנייה היא גידול לא טיפוסי בבנייה באזור מסוים במדינה. לעתים קרובות, זה קורה בגלל הזדמנויות חדשות באזור. כאשר מתחילים פיתוחים תעשייתיים חדשים, למשל, לעתים קרובות נוצרים סביבם נכסי מגורים. כאשר ערים מתחילות להתרחב, נכסים מתעוררים באזורים הסובבים כ"קהילות חדרי שינה ". בומי בנייה יכולים להתרחש גם אחרי זמנים מדוכאים (כמו מגפת COVID-19), מכיוון שהתעשייה מואטת באופן מלאכותי. כעת, בעקבות המגיפה, חברות רבות מתחילות לבנות מחדש.

איפה בנייה פורחת?
תחזית הבנייה מעניינת מכיוון שארצות הברית שוקלת כיום להסתמך מוגברת וקבועה יותר על תשתיות עבודה מהבית. קשה לצפות אילו אזורים הולכים לצמוח כאשר עובדים מרוחקים עשויים לברוח מערים במחירים גבוהים יותר. כתוצאה מכך, יתכן כי ניתן לראות התפתחויות מסוימות באזורים שהתעלמו מהם באופן מסורתי; ייתכן שמפתחים מסוימים מגלגלים את הקוביות על מקומות כפריים יותר.

והכי חשוב ששוק התשתיות עשוי לראות עליות מסוימות. חברות עדיין מהססות להיכנס לבניין מסחרי ונכסי מגורים יתעכבו, לעתים קרובות מכיוון שקשה להתקבל קבלני משנה בעקבות המגיפה. אולם הבית הלבן הודיע ​​על כוונתו להשקיע בפרויקטים של תשתיות, מה שאומר שחברות בנייה עשויות לעבוד עם חוזים ממשלתיים.

ענף הבנייה עומד בפני אתגרים רבים. בראש ובראשונה הוא מתמודד עם אתגרי האי וודאות. קשה לאיש לדעת מתי האחרונה של ההשפעות מהמגפה באמת תסתיים ומתי אנשים ירגישו בטוחים ונוחים להתחיל לחזור לחלוטין למתחמי משרדים מסחריים, ואחרת להשקיע בנדל"ן מסחרי. חברות רבות מנסות בכל כוחן להגן על עובדיהן. וקבלני משנה רבים יצאו מהעסק או השהו את קבלן המשנה שלהם, מה שאומר שקבלנים כלליים מתקשים מאוד להשיג את העובדים שהם צריכים. אלה בעיות אוניברסליות אשר הולכות לרדוף את ענף הבנייה במשך זמן מה.

אילו אזורים בארה"ב צומחים?
בשנת 2021 נראה כי המדינות שרואות את גידול הרוב הן טקסס, פלורידה, ג'ורג'יה, אריזונה, וושינגטון ונבאדה. אלה המדינות שהכי צפויות לראות פיתוחים למגורים, מכיוון שהמדינות הולכות לדרוש אותן.

הערים שצומחות במהירות ביותר נמצאות עדיין בטקסס. למרות שתעשיית הנפט אכן ספגה נסיגות בשנת 2020, כעת היא מתחילה להתאושש. זה מתדלק את הכלכלה. יותר אנשים עוברים לטקסס, מה שאומר שגם יותר בתים הולכים להתפתח מתוך כורח.

צמיחה מתמשכת בשוק הבתים החדשים מעידה על כך שעדיין נבנים בתים חדשים, אך בעיקר באזורים בהם השוק נע במהירות רבה. זה כולל אזורים כמו ניו יורק, פנסילבניה וניו אורלינס. ומי שעובד מרחוק עשוי לנצל את ההזדמנות לא רק לעבור לאזורים כפריים יותר, אלא גם לעבור לאזורים נחשקים יותר.

בסך הכל, יש הרבה סיבות להאמין שבעוד שההתפתחות מואטת, היא תתחיל לפרוח בקרוב, ובלא מעט אזורים. הסיבה לכך היא שישנן סיבות רבות לבנות בתחומים רבים, בין אם זה כלכלה צומחת, או שוק דיור בקצב מהיר.

אמנם אנו לא רואים תעשיית בנייה פורחת לחלוטין עד שנת 2022, אך ארצות הברית תראה גידול משמעותי בבנייה לאורך שנת 2021. פרויקטים רבים שטרם פרצו אדמות הולכים לפרוץ קרקע כעת מכיוון שהפסקת המגיפה כבר אינה עוד. גורם. אולם דבר אחד בטוח; יהיה צורך בחברות סקר נכסי קרקע כמו לנדפוינט לפני כל הבנייה הזו.