כיצד לעשות יום מעבר מוצלח
אחרי שגרת שנים רבות באותו מקום, אתה מרגיש שסוף סוף הגדלת אותו. זה הזמן לזוז ולראות מה יש לשכונות שונות להציע! אבל לפני שתגיע לזה, אתה צריך לעבור את התהליך של מעבר, וזה לעיתים רחוקות כיף.

רק תחשוב על זה – אתה צריך לבחור מה להביא איתך, לארוז דברים לארגזים נעים, לשכור משאיות ומובילים, להתמקם במקום חדש … פשוט יש יותר מדי מה לחשוב! למרבה המזל, אתה לא צריך לעשות את זה לבד. אנחנו כאן כדי לעזור בכמה טיפים פשוטים שיכינו אתכם ליום הגדול, במיוחד כשמדובר במהלך למרחקים ארוכים.

1. התחל לארוז בזמן
האריזה היא, ללא ספק, ההיבט הרב ביותר של מעבר דירה. אחרי הכל, אתה אמור להכניס את רוב החפצים שלך לסוגים שונים של קופסאות הזזה ולמיין אותם כדי שתדע מה מה. אנשים נוטים לזלזל עד כמה התהליך הזה יכול להימשך, וזה בדרך כלל מקור כל הלחץ. רק דמיין שאתה מבלה את הימים האחרונים למהר לארוז הכל – לא נשמע כיף, נכון?

אז מתי כדאי להתחיל לארוז כדי למנוע את התרחיש הגרוע ביותר? ובכן, ככל שקודם לכן, כן ייטב. אנו ממליצים שתתחיל כחודשיים לפני המעבר, אך תוכל לארוז את הפריטים הראשונים שלך עוד לפני כן. בדרך זו תוכלו להקל בזה ובכל זאת להספיק לכם לטפל בבעיות שעלולות להופיע בשלב זה.

יהיה זה חכם להיפטר מכל זבל עודף בבית לפני שתתחיל לארוז, כמו גם לתרום כל דבר לארגון צדקה שאתה מרגיש שיש לו ערך.

2. שכור חברה הובלת מוקדם
קבעתם כבר לדייט המעבר? במקרה כזה, הגיע הזמן להתקשר לחברת הובלות בהקדם האפשרי. למעשה, עדיף לעשות זאת ברגע שתחליט מתי לעבור. אם לא, נסו להעסיק מובילים לפחות חודשיים לפני היום הגדול.

הסיבה לכך היא פשוטה – לחברות ההובלה הטובות ביותר יש לוחות זמנים עמוסים במיוחד. אם תנסה להעסיק אחד מהם חודש לפני המעבר, סביר להניח שהוא כבר יוזמן. לכן, כדי להבטיח שתקבלו את המובילים שבחרתם, אל תהססו והתקשרו מוקדם!

כמובן, אולי תמצאו חברת הובלות מעולה גם ברגע האחרון. אבל האם הם מספיק טובים בשבילך? הרבה יותר סביר שתיתקע עם מובילים פחות מכובדים ולא ממש מקצועיים. ובטוח, הם עדיין יעשו את העבודה שאתה רוצה, אבל כל החוויה יכולה להיות מלחיצה יותר ממה שהיא צריכה להיות.

אל תשכח אם אתה צריך לשלוח תוכנית מכונית לכך גם מוקדם.

3. לא לארוז את המטבח יום לפני העברה
בעת האריזה כדאי להתחיל מהחדרים בהם אתם משתמשים הכי פחות. בדרך זו, חיי היומיום שלך לא ישתנו באופן דרסטי במהלך החודשיים האלה לפני המעבר. עדיין תוכל להשתמש בחדר האמבטיה ובמטבח שלך ועדיין יהיה לך מקום לשכב אחרי העבודה. ככל שמתקרב יום המעבר, אט אט תארזו גם את הדברים העיקריים.

עם זאת, יש לנו מילת אזהרה עבורך – אל תעזוב את המטבח לסוף. אולי זה נראה הגיוני לעשות זאת, בהתחשב בכך שתצטרך להשתמש בו עד ליום המעבר. אבל אתה חייב להצטער שלא ארז את זה קודם.

ולמה כל כך חשוב לא לארוז את המטבח אחרון? ובכן, הוא מלא בפריטים שבירים ושבירים שצריך לאחסן כמו שצריך. זה בשום פנים ואופן לא קל – למעשה, אתה עלול למצוא את עצמך אורז לימים ללא סוף באופק. אז אל תנצלו את הסיכויים שלכם, והתחילו מוקדם ככל שתוכלו.

תצטרך למצוא איזון. אחרי הכל, אתה צריך להתחיל לארוז מוקדם, אבל אתה צריך גם להמשיך להשתמש במטבח עד היום האחרון. לפיכך, עדיף להתחיל מכלי שולחן לאירועים מיוחדים ומכשירים שבהם אתה משתמש לעתים רחוקות. לאחר מכן תוכלו לעבור לאט לאט לפריטים בהם אתם משתמשים בתדירות גבוהה יותר.

4. הכן רשימת ביקורת ליום נע
יום זז הולך להרגיש ולהיות די כאוטי ולא משנה מה אתה עושה. ובכל זאת, זה לא אומר שאתה פשוט צריך לעשות שום דבר בקשר לזה. במקום להשאיר דברים על המקרים, הכינו רשימת בדיקה שתשמש כמדריך לאורך כל היום.

רשימת ביקורת זו יכולה להיות מפורטת או פשוטה ככל שתרצה. אך הקפד לכלול דברים כמו "בדוק שוב את כל החדרים" או "הגן על הבית, כך שהוא לא ייפגע במהלך המעבר." ברגע שיש לך את רשימת הבדיקה שלך, יהיה לך קל יותר לסדר הכל במהלך היום. נוסף על כך, זה ירגיש טוב לתקתק דברים שהשלמת!

יש הרבה מה לעשות כשנעים ודברים יכולים ליפול בקלות דרך הסדקים.

5. ערכו ערכת הישרדות של יום זז
כאשר סוף סוף יגיע יום המעבר, רוב חפציכם יהיו בארגזים ברחבי הבית. לפיכך, בוודאי שלא תוכלו לנהל את יומכם כמו שתמיד עושים. למרות זאת, בכל זאת תרצו להרגיש מורכבים ומוכנים ליום המרגש שלפניכם.

והדרך היחידה להשיג זאת היא להכין ערכת הישרדות של יום נע. הערכה הזו צריכה להכיל כמה פריטים שלא תוכלו לתפקד בלעדיהם – למשל, משחת שיניים, מברשת שיניים, מוצרי טיפוח, החלפת בגדים ונייר טואלט. דאג להרכיב את כל הדברים הללו במקום אחד ולשמור עליהם בכל עת. בדרך זו, תימנע מחיפוש בתיבות בכל פעם שאתה זקוק למשהו.

כמו כן, זה יכול להיות רעיון טוב לכלול כריך או שניים בערכת ההישרדות שלך. המטבח שלך לא יהיה זמין, ואין לדעת כמה זמן המעבר יכול להימשך. אז עדיף שיהיה לך חטיף בהישג יד במקרה שאתה נהיה רעב.

אחרון חביב אל תשכחו מכל הדברים הקטנים שאתם צריכים לעשות כשאתם עוברים לבית החדש שלכם.

מסקנה להעברה חלקה
יום העבר הוא תמיד מלחיץ, אבל זה לא קשה מנשוא אם אתה מתכנן הכל מראש. אל תשאיר את הדברים במקרה ונקווה לטוב – משהו יכול להשתבש נורא אם תעשה זאת.

במקום זאת, היכונו ליום ככל שתוכלו ותקבלו תוכנית גיבוי לכל תרחיש לכל מקרה. אחרי הכל, מדוע שתיכנס אליו עיוור אם תוכל לוודא שהכל יעבור חלק?

אני מקווה שנהנית מההדרכה שלנו לגבי מעבר דירה בצורה חלקה.